O nás

Dějiny vzniku našeho uskupení sahají až někam do roku 1988, kdy kapela fungovala v regionu Veselí nad Moravou jako tzv. "malá" dechovka. Všichni její členové byli v podstatě "zběhové" z velkých dechových těles. Mimochodem už v té době působili v kapele dva z dnešních čtyřech členů, jmenovitě Jenda Hlahůlek a František Ivan. Nástrojové obsazení bylo v tomto složení: 2 trumpety, baryton, tenor, harmonika, tuba a bicí. Střídavě zpívali všichni muzikanti a zpěvačka a repertoár tvořily výhradně lidové písničky.

        V roce 1993 došlo k dalšímu posunu kapely a úpravě členské základny. Nástrojové obsazení se zužuje na 2 trumpety (Jenda s Fanulou), harmoniku nebo klávesy(Franta Pavka kterého později střídá Jenda Hudeček), tubu(Laďa Zachar) , bicí(Janek Procházka) a zpěv(Boženka Vítková). K původně lidovým písním se začínají v omezené míře zkoušet i písně taneční.  Změny v tomto obsazení se promítají jen u bicích, kde Janka Procházku postupně střídá Bohuš Popelka a potom Radek Zalubil  za kterého občas zaskočí "Ringo"(Pavel Sedláček ze Šohajů) 

        V roce 1998 končí ze zdravotních důvodů Jenda Hudeček a kapela shání klávesistu. Nastupuje Jirka Joura a s kapelou intenzivně zkouší a doplňuje se repertoár. Takto funguje celé uskupení až do roku 2000, kdy kvůli pracovnímu vytížení odchází Laďa s Radkem, tím okamžikem zůstává náš spolek (Boženka,Jenda,Fanula a Jirka)bez rytmické sekce a stojí před rozhodnutím buď ukončit činnost, nebo sehnat hráče na bicí a tubu. Jelikož nějaké akce byly stále nasmlouvány a bylo potřeba dále účinkovat, zkusili jsme hrát ve složení dvou trumpet a automatického doprovodu z kláves se zpěvem všech členů. V tomto období se k nám přidává bývalý basista z "Horňáckého expresu" Luboš Zlatník z Veselí nad Moravou a kapela  dál úspěšně "žije".

         K dalšímu a dlouhodobému "usazení" skupiny dochází v průběhu roku 2002 kdy nás opouští Luboš a ve zbývající sestavě čtyř členů hrajeme do současné doby. Jenda s Fanulou dál vládnou trumpetám , Boženka zpívá, Jirka si k obsluze kláves přibírá navíc elektroakustickou kytaru pro podbarvení produkce a repertoár se výrazně mění směrem k taneční hudbě. Takto a docela úspěšně funguje kapela bez větších problémů a jak  si všichni myslí -  "až navěky". Bohužel změna asi patří k životu a v roce 2007 mezi námi začínají skřípat vztahy. Nejprve o odchodu uvažuje v létě Jirka a naneštěstí nás nakonec na podzim opouští Boženka. Protože jsme dokonale sehraní a v této sestavě skoro jako rodina, ochromuje to i náš hudební výkon a kapela se neschází ani ke zkouškám. Je před námi nelehký úkol sehnat zpěvačku a opravdu taková, která by nahradila Boženku se hledá jen s obtížemi. Po intenzivním a ne moc úspěšném pátrání v okolí se Jirka poohlíží v Moravském Písku a kontaktuje Hanku Kochovou a protože Hanka je profesí zdravotnice a tím pádem občas ve službě, přibírá do svých řad skupina ještě Sašu Sečkovou, taky domovem v Písku a taky působící ve zdravotních službách (alespoň budou kluci v dobrých rukou). Kapela v tomto složení začíná zkoušet a již po měsíci absolvujeme v novém "kabátě" první ples. Přes  to, že se holky docela dobře uvedly, nepolevujeme a stále pokračujeme ve zkouškách. Po několika vydařených akcích kluci zjišťují, že možností uplatnění obou zpěvaček na veřejných vystoupeních bude poskrovnu a přistupují k nemilému ale nutnému kroku a loučí se z Hankou. Patří jí dík a obdiv za odvahu a velikou pomoc kapele v ne příliš snadné době.  A tak dál již jen se Sašou budujeme a pilujeme repertoár.

        Takto vše funguje ke spokojenosti naší i našich posluchačů  až do května 2008 kdy nás z osobních a rodinných důvodů musí Saša opustit. I jí patří náš obdiv i poděkování, protože kapelu posunula svým aktivním přístupem zase o kousek dál. A my jsme v podstatě přesně tam kde před půl rokem - sehnat novou zpěvačku. Po zveřejnění inzerátu  v regionálním tisku se nám ozývá Anežka Škodáková z Boršic. Scházíme se okamžitě ke zkoušce a zjišťujeme, že jsme opět měli štěstí, protože Anežka není ve zpěvu žádný nováček a za necelý měsíc s ní máme nazkoušený skoro celý repertoár a už pokukujeme po novinkách. Akce střídá akci a spokojení jsme jak my, tak hlavně lidé pro které hrajeme.

        Ale protože jak se říká: "Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech (tedy i po nás muzikantech)", v říjnu 2010 se Anežka ze zdravotních a i profesních důvodů s námi musí rozloučit. Tady je určitě namístě naší, teď už bývalé "zpěvulince" poděkovat a popřát jí jak úspěch v práci tak hlavně pevné zdraví a radost ze života. Nikdo z nás z toho nemá radost a představa, že budeme někoho nového shánět a hlavně znovu vše učit od začátku nás ubíjí.  Naštěstí pro nás (asi při nás stojí všichni svatí a musí jim to dát docela práci) se k nám vrací Saša Sečková a navazuje na předchozí úspěšnou spolupráci.

         Dnes jsme schopni zahrát pop, rock, country i evergreeny stejně dobře jako dechovou hudbu nebo krásné zpívané "táhlé" písně za jemného doprovodu kláves.Vystupujeme na akcích soukromých i veřejných, např. na svatbách, plesech letních nocích, hodech, podnikových večírcích, koštech, silvestrovských oslavách apod. Působíme převážně v regionu okresu Hodonín, ale nebráníme se vyjet kamkoliv, kde se chtějí lidé dobře pobavit.

TOPlist